Sejdou se u kulatého stolu

Tisková zpráva 22. 04. 2008

Na středeční dopoledne od 10 hodin (23.4.) je svolána beseda u kulatého stolu, která se odehraje ve velkém sále Spolkového domu. Hovořit se bude o mateřských školách a o zápisu dětí mladších tří let.

Prvotním impulsem ke svolání diskuze byl zápis do mateřských školek 2.dubna, kdy byly přijímány pouze děti, které dovrší do 31.srpna 2008 tří let.

„To rozhořčilo spoustu maminek, které mají děti narozené v průběhu roku a potřebují se vrátit do práce. Dalším problémem je velké množství dětí, dostávajících odklady a tím "blokujících" místa malým dětem. Chtěli bychom společně najít nějaké řešení. Chceme vědět, zda se plánuje zvýšit kapacity školek, protože v Jablonci stále dětí přibývá, jaké jsou jiné alternativy, kam děti dát, když chce žena nastoupit do práce. Otázkou, která nás trápí, je také nemožnost přestupu dítěte do jiné mateřské školy v průběhu navštěvování. Další nemalým problémem je, jak si maminka má volit délku mateřské, když neví, zda jí bude dítě přijato k předškolnímu vzdělávání,“ osvětluje středeční program koordinátorka MC Jablíčko Martina Šípková, která jej bude i moderovat.

Ke „stolu“ si přisednou jablonecký místostarosta Petr Vobořil, ředitelka humanitního odboru Miroslava Rýžaková., vedoucí oddělení školství, kultury a sportu Zdeňka Květová, Jitka Šormová z oddělení sociálních služeb a zdravotnictví, koordinátora komunitního plánování Pavla Chalupová a Helena Mrklasová, ředitelka Městské mateřské školy v Jablonci nad Nisou společně s Kamilou Lubasovou, ekonomkou a členkou rady o.s. MC Jablíčko, Evou Horusickou, maminkou pracující v centru a Andreou Pravcovou, dobrovolnicí pracující pro MC.
Vytvořeno 22.4.2008 16:00:20 | přečteno 2403x | Petr Vitvar
load