Sedmáky zajímá, jak se chytají zloději

Tisková zpráva 09. 04. 2009

Beseda městské policie, obrázek se otevře v novém okněOd počátku letošního roku Městská policie Jablonec nad Nisou uspořádala v rámci prevence kriminality besedy v sedmých třídách všech jabloneckých základních škol. Celkem se jich zúčastnilo 361 dětí a vzhledem k ohlasu se budou opakovat. Téma bylo jediné - „Struktura a úkoly městské policie“.

Do zmíněných úkolů patří i kontrola požívání alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvými, a tak se logicky mluvilo právě o tom. S tím souvisela také problematika dopravní výchovy, zejména co se týče jízdy na kole, jeho vybavení, chování na silnici.

Součástí besed byla rovněž, zvláště pro kluky zajímavá ukázka výstroje a výzbroje strážníků, kdy přednášející prezentovali základní oblečení strážníků, reflexní prvky, označení a příslušnost k městské policii, vybavení strážníků technickými prostředky a zbraní a ukázkou používaných donucovacích prostředků.

Vždy se posléze živě diskutovalo a nejčastější otázkou dětí bylo, co se stává nejvíce, jak se zatýká nebo co s podnapilými řidiči.

Vytvořeno 9.4.2009 13:48:18 | přečteno 2643x | Petr Vitvar
load