Sbírka materiální pomoci prodloužena

Tisková zpráva 12. 08. 2010

Sběrné místo v suterénu Spolkového domu Jablonec nad Nisou (přístup ze dvora) bude otevřeno i v sobotu 14. srpna od 8 do 12 hodin. V pondělí 16. srpna se otevře opět vždy mezi 9-11 a 13-17 hodinami a otevřeno bude i další dny až do odvolání.

„Rád bych poděkoval všem jabloneckým občanům, kteří neváhali a přinesli svůj příspěvek na humanitární pomoc pro místa postižená povodní. Konkrétně naše město se soustředí na pomoc Raspenavě, Bílému Kostelu a Hrádku nad Nisou,“ říká jablonecký starosta Petr Tulpa a dodává, že další potřeby postižených obcí se stále monitorují a sbírky se tomu budou přizpůsobovat. „Už teď však víme, že sbírku prodloužíme. Omezíme ji však pouze na jedno sběrné místo v centru města ve Spolkovém domě.“

„Požadavek na humanitární pomoc je zatím stále stejný - balená voda, čistící prostředky, základní hygienické prostředky, prací prášky, hadry, lopaty a rýžová košťata. Navíc nyní obce žádají ještě hrábě, vidle a hygienické potřeby pro ženy,“ konstatuje Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení a člen krajského krizového štábu.

Sto padesát repelentů za deset tisíc korun odvezl již včera (11. 08. 2010) Městský úřad Jablonec nad Nisou do oblastí postižených povodní. K nim připojí i další hmotnou pomoc, kterou se podařilo soustředit ve dvou sběrných místech - Spolkovém domě a požární zbrojnici v Jabloneckých Pasekách.

Vytvořeno 11.8.2010 16:43:17 | přečteno 2459x | Petr Vitvar
load