Sběrný dvůr ve Smetanově ulici otevře zkušební provoz

Tisková zpráva 25. 06. 2010

Tříměsíční zkušební dobu, od srpna do listopadu, zahájí sběrný dvůr ve Smetanově ulici. Jablonečané tak budou mít další možnost, kam odložit pneumatiky, velkoobjemový odpad a elektro.

Ve Smetanově ulici bude dvůr přijímat odpad do celkové váhy 100 kg, těžší a objemnější věci bude přijímat překladiště Proseč. I zde musíte při odevzdání odpadu mít občanský průkaz kvůli kontrole bydliště a faktu, zda má občan uzavřenou smlouvu na popelnici. Otevřeno bude jen v sobotu od 9 do 13 hodin. Demoliční odpad a bioodpad musí občané dále odvážet na překladiště v Proseči.

„Provoz bude pouze zkušební. V listopadu se vyhodnotí a na základě získaných výsledků padne rozhodnutí, zda dvůr rozšířit nebo jej nechat otevřený pouze pro elektroodpad a nebezpečný odpad,“ říká Nikola Štěpánová z oddělení životního prostředí a dodává:Od otevření nového místa si slibujeme úbytek odkládaného odpadu na území města. Zároveň však očekáváme ztíženou dopravní situaci v ulici Smetanova.“

Štěpánová dále upozorňuje Jablonečany, že je třeba respektovat druh i váhu odpadu, a to kvůli kapacitě areálu ve Smetanově ulici. “Pokud pravidla nebudou dodržována, budeme nuceni zkušební provoz sběrného dvora uzavřít,“ konstatuje Nikola Štěpánová.

Vytvořeno 25.6.2010 9:04:21 | přečteno 4048x | Petr Vitvar
load