S Polskem získá Jablonec nová sportoviště

Tisková zpráva 23. 10. 2009

Oddělení dotací v současné době připravuje projektovou žádost ve spolupráci s polskými partnery, městem Jelenia Góra a meziškolním sportovním klubem „Krkonoše - zimní sporty“ (Międzyszkolny Klub Sportowy „Karkonosze - Sporty Zimowe”). Ta bude předložena v rámci poslední výzvy Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika - Polsko 2007 - 2013 nejpozději do 20. listopadu 2009.

Jablonec bude plnit funkci tzv. lead-partnera (koordinátora, vedoucího partnera) v projektu. Jednou z povinných příloh pro předložení žádosti je i Doklad o zabezpečení spolufinancování, kterým je závazné rozhodnutí zastupitelstva nebo rady obce o vyčlenění prostředků. A to bylo právě předmětem včerejšího jednání.

Projekt řeší revitalizaci a vytvoření sportovně rekreačních středisek v Jablonci nad Nisou a Jelení Hoře. Na polské straně vznikne sportovně - rekreační středisko v Jelení Hoře - Sobieszowě, které se připojí k síti běžeckých tras na území Státních lesů a Krkonošského národního parku na úpatí Krkonoš.

Česká strana plánuje revitalizaci sportovního střediska Srnčí důl, v jejímž rámci bude vybudována či rekostruována řada sportovních ploch a hřišť včetně dětského. Část cest získá nový asfaltový povrch, celý areál bude osazen lavičkami, odpadkovými koši a jednoduchými dřevěnými otevřenými přístřešky umožňujícími odložení šatstva či ochranu před deštěm.

Pro obsluhu je navržena nová provozní budova se sociálním zázemím (šatny, sprchy, WC) pro návštěvníky, recepcí, prostorami pro občerstvení s barem a terasou včetně sociálního zázemí pro personál a sklad s garáží. V jejím sousedství je projektováno parkoviště s kapacitou 33 stání, z čehož tři budou určena vozíčkářům.

Správu nově rekonstruovaného areálu převezme městská organizace Sport Jablonec nad Nisou, s. r. o. Vstup bude zdarma, zpoplatněny budou pouze toalety a sprchy v provozní budově.

Součástí projektu je i pořádání společných sportovních a rekreačních aktivit na sportovištích obou zemí. Každý měsíc v době trvání projektu proběhne jedna společná aktivita, např. orientační běh, sportovní či adrenalinový den, cyklozávod, grilování pro rodiny s dětmi, čarodějnice aj.

  • Náklady na projekt na české straně včet. DPH - 1 894 711,30 EUR
    (přesná částka vyplyne až na základě výběrového řízení)
  • Dotace z ERDF 85% - 1 610 504,60 EUR
  • Dotace SR 5% - 94 735,57 EUR
  • Vlastní spolufinancování 10% - 189 471,13 EUR
  • Realizace projektu: květen 2010 - duben 2013
Vytvořeno 23.10.2009 14:16:14 | přečteno 2232x | Petr Vitvar
load