S dětmi budou pracovat i studenti pedagogiky volného času z liberecké univerzity

Tisková zpráva 05. 05. 2009

Od května se v Jablonci nad Nisou rozběhl další projekt hrazený z dotace Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu prevence kriminality. V loňském roce bylo v Zeleném údolí ze stejné dotace postaveno sportovní hřiště, které rozšiřuje bohatou nabídku aktivit Komunitního centra pro národnostní menšiny.

Letos ministerstvo vnitra podpořilo 61 000 Kč pravidelné sportovní aktivity zaměřené hlavně na floorbal a míčové hry, k nimž bude loni vybudované hřiště v Zeleném údolí využíváno. V rámci projektu se tu bude sportovat jednou týdně. Aktivity jsou určeny dětem ohroženým sociálním vyloučením, které často pocházejí z nepodnětného prostředí a volný čas tráví nevhodným způsobem.

Projekt nezapomíná ani na děti, které žijí v dalších lokalitách, konkrétně v ulici Dlouhá a Revoluční. I pro ně bude jeden den v týdnu připraven sportovní program, jenž by měl ukázat další možnosti trávení volného času. Děti z této skupiny se budou scházet převážně na hřišti v Kokonínské ulici.

Aktivity budou probíhat pod vedením studentů pedagogiky volného času Technické univerzity v Liberci a pracovníků občanských sdružení Salem a Prostory. Obě sdružení se této cílové skupině věnují dlouhodobě, náplní jejich činnosti jsou nejen vlastní zájmové aktivity, ale i další výchovné působení,“ konstatuje manažerka prevence kriminality Irena Svobodová. Podle jejích dalších slov jsou jejich zkušenosti zárukou, že děti nezískají jen sportovní dovednosti, ale budou posilovány i další návyky a vzorce chování, které jim pomohou rozšířit si obzory a vypadnout ze zaběhlého stereotypu.

Vytvořeno 5.5.2009 9:08:59 | přečteno 2275x | Petr Vitvar
load