S bolavými zuby do Liberce

Tisková zpráva 11. 04. 2008

Jablonec se snažil zachovat ve městě zubní pohotovost a v tomto smyslu také apeloval na vedení Nemocnice Jablonec, p.o. , aby vytvořila podmínky pro její provoz.

Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. podnikla v posledních osmnácti měsících řadu kroků ke zprovoznění stomatologické ambulance, připravila místnosti pro ordinaci, jednala se zdravotními pojišťovnami i s místními stomatology, ale podle slov ředitele MUDr. Jiřího Němečka se naplnění tohoto záměru nezdařilo, protože na trhu nejsou k dispozici potřební lékaři, a to ani v zahraničí. Z tohoto důvodu navrhl Němeček projekt ukončit a zrušit i záměr na vybudování zubní pohotovosti v Jablonci nad Nisou. Služba bude i nadále zajišťována v Liberci.

„Jsem si vědom důležitosti projektu pro město, udělali jsem proto maximum kroků, ale celý projekt prostě ztroskotal na nedostatku lidí,“ konstatoval ředitel a dodal, že do přípravy ordinace vložila nemocnice 200 tisíc korun.

V rámci projektu na zachování stomatologické ambulance zástupci nemocnice jednali i s pražskou společností nabízející soukromý provoz pohotovosti: „Společnost jsme si samozřejmě i prověřovali a zjistili jsme, že ji provozují ukrajinští lékaři, kteří mají zájem jen o komerční službu za přímou platbu, odmítají proplácení prostřednictvím pojišťoven, přičemž cena za jeden úkon se rovná částce kolem tří tisíc korun. Navíc dobrý dojem v nás nevzbudil ani fakt, že jednatelka společnosti byla uveden ještě v deseti dalších a její jméno bylo ve třech variantách,“ vysvětlil zamítavý postoj k privátní ambulanci MUDr. Němeček.
Vytvořeno 11.4.2008 13:01:28 | přečteno 2794x | Petr Vitvar
load