Rozšíření služeb kokonínské pošty není nutné

Tisková zpráva 20. 05. 2010

Setkání se starostou v Kokoníně, 18.05.2010, obrázek se otevře v novém okněZatím poslední setkání se starostou se odehrálo v úterý 18. května v Kulturním domě v Kokoníně, pozváni byli Kokoníští a Vrkoslavičtí. Diskuzi otevřela stížnost na zavření pošty na Vrkoslavicích.

Ačkoliv zdejší občané měli od České pošty, s. p. informace v tom smyslu, že pošta na Vrkoslavicích by byla, kdyby byl ten správný objekt, město mělo od stejné instituce informace zcela jiné. Podle Olgy Sykové, ředitelky Regionu Severní Čechy si obyvatelé Vrkoslavic postupně zvykají na poštovní pobočku v Kokoníně, kde není ani třeba rozšiřovat provozní dobu a počet přepážek: „V současné době v Kokoníně vypomáhá zaměstnanec v nejsilnějších dnech po celou otevírací dobu. V měsíci květnu je to od 10. do 21. dne. V ostatních slabých dnech výpomoc není nutná, neboť zaměstnankyně pošty v Kokoníně zvládá provoz, jak sama říká, bez větších problémů. Od 1. 6. bude výpomoc zajišťovat střídač z řídící pošty v Jablonci, a to cca 5 hodin denně dle aktuální potřeby provozu.“

Dlouhá diskuze se strhla ohledně domu v Maršovické ulici, který v současné době slouží jako ubytovna pro sociálně slabé. Kokonínští si stěžují na soužití s nájemci z ubytovny, na způsob jejich života. Město se na setkání zavázalo, že prověří, zda v tomto domě probíhá vše dle zákona.

Problémový z hlediska sousedského soužití je i provoz firmy CIKAUTXO. Ačkoliv město zástupce firmy na setkání pozvalo, nikdo se ani neozval ani před fórum místních nedorazil. Na základě stížnosti na zápach, kterým zdejší výroba zatěžuje okolí, prověřovala v nedávné době Česká inspekce životního prostředí jednotlivé technologie, výsledky prověrky by měly být známy do konce měsíce. Probrán zde byl také stav projektu kanalizace a harmonogram jeho realizace. Vzhledem k tomu, že se podoba projektu musela přepracovat dle aktuálních podmínek, je kanalizace rozdělena a svedena do čističky v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Její realizace je však vázána na rozhodnutí ministerstva zemědělství. Ulice Krkonošská je z původního projektu vyjmuta a bude směřována do ulice Pražská. Vzhledem k vysoké míře pravděpodobnosti, že dotaci na její výstavbu Jablonec získá, měla by tato část kanalizace vzniknout v příštím roce.

Naposled v tomto cyklu pozve starosta na setkání obyvatele Žižkova Vrchu, a to v úterý 1. června od 17 hodin v jídelně Základní školy v ulici Pasířské.

Další informace

Vytvořeno 20.5.2010 14:56:17 | přečteno 2629x | Petr Vitvar
load