Rozpočty příspěvkových organizací

Tisková zpráva 13. 02. 2009

Včera jablonečtí radní projednali a posléze i schválili rozpočty příspěvkových organizací města na rok 2009 a návrh závazných ukazatelů příspěvkových organizací pro stejný rok.

Návrhy rozpočtů jednotlivých organizací dostali radní do rukou na základě usnesení lednového jednání zastupitelstva. Odbor financí a majetku předložil rozpočty za příspěvkové organizace Nemocnice Jablonec nad Nisou, Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou a Městskou knihovnu Jablonec nad Nisou, odbor humanitní předložil rozpočty za školská zařízení.

Dosud aplikovaný postup, kdy každá položka rozpočtu příspěvkové organizace je závazná, se ukázal jako nevyhovující a nemotivující. Přesuny mezi položkami byly předmětem rozpočtových opatření, které schvalovala rada města zpravidla 2x ročně, z toho poslední rozpočtová opatření byla počátkem prosince. Očekávanou skutečnost za daný rok bylo tedy možné odhadnout velmi nepřesně většinou ze skutečnosti za deset měsíců, kdy bylo ještě mnoho vlivů neznámých.

Proto oba odbory předložily návrh závazných ukazatelů příspěvkových organizací pro rok 2009. Principem nového postupu je to, že změnu závazných ukazatelů rozpočtu v průběhu rozpočtového období schvaluje rada města, kdežto změna nezávazných ukazatelů je v kompetenci ředitele příspěvkové organizace.
Vytvořeno 13.2.2009 12:56:44 | přečteno 2411x | Petr Vitvar
load