Raisner: U policie jsem téměř dvacet let

24.06.2011 - Od 1. srpna bude mít Městská policie Jablonec nad Nisou nového ředitele. Osmačtyřicetiletý Luboš Raisner má dlouholetou zkušenost s prací městské policie. Na post ředitele jablonecké MP přichází z funkce vedoucího odboru prevence kriminality MP Liberec.

Mgr. Luboš Raisner pracuje u městské policie od roku 1992, od roku 1993 zastává velitelské funkce. V současné době vede odbor prevence kriminality Městské policie Liberec. Na post ředitele MP Jablonec nad Nisou nastoupí 1. srpna.

„Od roku 1992 jsem na liberecké městské policii prošel všemi pozicemi, začínal jsem jako strážník,“ říká Raisner. Je absolventem Technické univerzity Liberec, kde vystudoval sociální pedagogiku, obor vzdělávání dospělých, a Univerzity J.A.Komenského Praha. Mezi jeho záliby patří střelba, jízda na horském kole, turistika, plavání a četba.

Podrobně se seznámil se zprávami o činnosti jabloneckých strážníků v předešlých letech a rozhodně chce dál rozvíjet například projekt okrskář, preventivní práci se seniory i dětmi. Jako největší problém Jablonce vidí bezdomovce a s tím související porušování veřejného pořádku.

Mgr. Luboš Raisner

Luboš Raisner byl vybrán při výběrovém řízení 17. června. Na post ředitele Městské policie Jablonec nad Nisou se přihlásilo deset zájemců, k ústnímu pohovoru jich bylo pozváno šest a dostavila se pětice oslovených.

Výběrová komise ve složení Petr Beitl, Petr Roubíček, František Pešek, Miloš Vele, Petr Tulpa, Jiří Vaníček a Jiří Smola, lektor školícího střediska městských policistů v Mělníce, vybrala trojici nejvhodnějších kandidátů a z nich s nejvyšším bodovým hodnocením vzešel právě Raisner.

Vytvořeno 24.6.2011 11:04:58 | přečteno 3710x | Petr Vitvar
load