Radnice si váží svých bývalých zaměstnanců

08.12.2011 - Ve středu 7. prosince se opět konalo předvánoční setkání starosty města s bývalými pracovníky jabloneckého městského úřadu.

V současné uspěchané době, která je navíc poznamenána ekonomickými těžkostmi, není úplně běžné, aby zaměstnavatel pořádal pro své bývalé zaměstnance přátelská setkání s pohoštěním.

Jablonecká radnice přesto i letos udržela tradici a ve středu 7. prosince se opět konalo předvánoční setkání starosty města s bývalými pracovníky jabloneckého městského úřadu. V úvodu setkání předali starosta s tajemníkem dárky a květiny všem, kteří v loňském roce oslavili kulaté narozeniny a také se oficiálně rozloučili s těmi zaměstnanci úřadu, kteří letos odešli do důchodu.

Městský úřad Jablonec nad Nisou eviduje 191 bývalých zaměstnanců - seniorů. Pozvání k obědu se starostou města Petrem Beitlem využila zhruba třetina z nich a sál Eurocentra se tak zaplnil necelou sedmdesátkou někdejších úředníků. Nechyběl mezi nimi ani bývalý tajemník úřadu Jiří Nesvadba. Ten ve své řeči vyzdvihl podíl současného vedení města na probíhající rekonstrukci radniční budovy, která je městskou dominantou a neměla by být opomíjena.

Úvodní slovo patřilo starostovi Beitlovi a tajemníkovi městského úřadu Řeháčkovi. Oba pánové vyjádřili potěšení nad setkáním s bývalými zaměstnanci úřadu. „Jsem rád, že se i přes současnou finanční situaci letos podařilo toto setkání uskutečnit a můžeme tak našim bývalým zaměstnancům vyjádřit úctu, kterou si zaslouží,“ řekl starosta.

Během odpoledne měli senioři možnost klást starostovi otázky na chod města a pan tajemník zase odpovídal na ty spojené s úřadem a probíhající rekonstrukcí. Bylo vidět, že i když jsou v důchodu, bývalí úředníci dění na radnici neustále sledují a zajímají se o život ve městě.

Setkání s bývalými zaměstnanci úřadu

07.12.2011 - Eurocentrum Jablonec nad Nisou

M. Řeháček s J. Nesvadbou, foto: M. Hozová