Radnice přijde o své fleky

Tisková zpráva 03. 07. 2007

Věž jablonecké radnice by se měla dočkat v blízké budoucnosti lepšího vzhledu. Prvním krokem je odstranění odfouklé omítky, které započalo dnes ráno. Odchlipující se koláče vrchní, neprodyšné omítky hrozící tím, že se odloupnou a spadnou na hlavu nic netušícím chodcům, budou odborně odstraněny během zhruba týdenní práce, již provede stavební firma Peřina za 42 tisíc korun bez DPH. Po tu dobu vždy od šesté do osmé hodiny ranní, kdy ještě neprochází středem města velké množství lidí, budou její dva pracovníci odstraňovat nebezpečnou omítku, zatímco třetí zajistí dozor na chodníku. Po osmé hodině se pak budou všichni věnovat lokálním opravám střechy a střešních říms, jež jsou taktéž poškozené.

Fasáda radnice byla opravována před téměř dvaceti lety (v letech 1987 - 1989), vrchní vrstva je udělána z tehdy často používaného neprodyšného ebarbetu, spodní tvoří poměrně hodně sypavý černostudniční perk. Odstraněním problematických míst by se povrch radniční věže měl stabilizovat, před zimním obdobím však musí být ještě zkontrolován.

Novou fasádu jablonecká radnice dostane až v okamžiku, kdy v rámci Integrovaného plánu rozvoje města bude na její celkovou obnovu získán dostatečný finanční obnos.

Poničená omítka věže radnice

Celkový pohled

 

Na vrcholu věže

 

Detail poškození

 

Detail poškození

 
 
Vytvořeno 3.7.2007 9:17:11 | přečteno 2429x | Petr Vitvar
load