Rádi bychom prohlubovali vztahy mezi oběma městy

Tisková zpráva 12. 09. 2008

„Jsem velmi rád, že se mohu účastnit oslav města, v Jablonci jsem už podruhé, poprvé jsem byl na zdejší umělecké škole,“ představil se třiačtyřicetiletý Stefan Bosse, starosta Kaufbeurenu, když přišel včera pozdravit jablonecké radní na jejich zasedání.

Stefan Bosse je rodák z Kaufbeurenu a jedenadvacet let pracoval jako policejní úředník. V krátké obrazové prezentaci stručně představil polohu a historii svého města, upozornil na spojitosti mezi Jabloncem a Kaufbeurenem. Charakterizoval politiku města jako výrazně prorodinnou a konstatoval, že Kaufbeuren je zajímavý i z turistického pohledu - velkým lákadlem jsou noční procházky městem, při nichž jedno ze zastavení je i sv. Christencia, která žila na konci 18. století a byla v roce 2001svatořečena.

„Jsem velmi rád, že existují přátelské vztahy mezi našimi městy, zvláště mezi středními školami, nově i mezi fotbalovými kluby. Mám takový pocit, že lidé od nás by rádi dále prohlubovali vztahy s obyvateli Jablonecka. A proto bych rád pozval příští rok skupinu obyvatel z Jablonce k nám do města, abychom se mohli lépe poznat,“ konstatoval Stefan Bosse.

Co teď nejvíce trápí vaše město, dotázal se svého kolegy jablonecký starosta Petr Tulpa. Podle S. Bosse je tím největším problémem nezaměstnanost, jejíž míra je v poměru s ostatními městy v Bavorsku poměrně vysoká. Město také přijalo pět a půl tisíce kazachstánských Němců, kteří německy nemluví a jejich soužití se starousedlíky je poněkud problematické.

Jindřich Berounský se nemohl nezeptat na stav dopravy v Kaufbeurenu a odpovědí mu bylo, že dopravu zde provozuje soukromá dopravní firma a ve městě je zhruba patnáct linek.
Vytvořeno 12.9.2008 9:49:39 | přečteno 2215x | Petr Vitvar
load