Rada města rozhodla o zřízení komunitního centra

Tisková zpráva 06. 10. 2006

Rada města včera odsouhlasila vznik Komunitního centra pro národnostní menšiny v Jablonci nad Nisou, které bude působit v lokalitě Zelené údolí, pod hlavičkou příspěvkové organizace Spolkový dům. Zřízení Komunitního centra, které svoji činnost zahájí v polovině října tohoto roku, vychází ze schválené Koncepce sociální práce, kterou zastupitelé přijali v prosinci 2004. Komunitní centrum navazuje a rozšiřuje činnosti tzv. Centra sociální prevence, které v oblasti velmi úspěšně působí již od května 2003 a zaměřuje se především na sociální poradenství.

Služby poskytované Komunitním centrem v Jablonci nad Nisou:

I. Poskytování sociálního poradenství

poskytování sociálního poradenství 2x týdně (přestěhování Centra sociální prevence z objektu Liberecká 146) - sepisování žádostí a podání, vyplňování formulářů, sociální a bytové poradenství, řešení dluhů na nájemném a službách, zajišťování splátkových kalendářů, zdravotní poradenství, poradenství v oblasti vzdělávání, atd…

II. Vzdělávací aktivity

• kroužek českého jazyka a matematiky - doučování, vypracování domácích úkolů apod.
  • kroužek výpočetní techniky - výuka základů práce na PC a užívání internetu

III. Volnočasové aktivity

• přestěhování dětského klubu JILORO („Srdíčko“) z objektu Liberecká 146
  • činnost tanečního folklorního souboru JILORO