První rozpočtové změny prošly

Tisková zpráva 27. 03. 2009

Ze tří částí se skládal materiál I. rozpočtových změn, který byl včera předložen jabloneckým zastupitelům. Zatímco první část prošla běžným zasedáním finančního výboru a včera tak byl jednomyslně schválen upravený rozpočet města v celkovém objemu 1 493 047 000 korun, další dvě přišly včera na stůl po mimořádném středečním zasedání finančního výboru.

Druhý díl se týkal mimořádného zvýšení finančních příspěvků na rekonstrukci hygienických zařízení mateřských škol dle požadavků vyplývajících ze zprávy hygienické stanice a byl pro všechny zastupitele naprosto nekonfliktní. Jednalo se o navýšení počtu WC, umyvadel, rozšíření vnitřních rozvodů vody a kanalizace školek v ulicích Havlíčkova, Zámecká, 28. října, Husova a Střelecká.

Avšak třetí část prvních rozpočtových změn vyvolala diskuzi. Jednalo se o žádost FK Baumit o desetimilionový provozní příspěvek jako jednorázovou mimořádnou pomoc, neboť v současné době hospodářské krize přišel klub o své příjmy od bižuterních firem, jež byly jeho hlavními dlouholetými sponzory. Po delší diskuzi byla však i tato rozpočtová změna ve výši 10 milionů korun většinou hlasů schválena.

Vytvořeno 27.3.2009 13:10:39 | přečteno 2262x | Petr Vitvar
load