První oštěp po olympiádě v Jablonci

Tisková zpráva 29. 02. 2008

Jablonečtí zastupitelé včera schválili projekt Jablonecký oštěp. Jedná se o nový atletický meeting o pohár starosty města pod patronací Barbory Špotákové, který se odehraje na jabloneckém fotbalovém stadionu Chance aréna 5. září.

Organizátoři projektu, společnost IMA Production, s.r.o. a manažer Barbory Špotákové Libor Varhaník, požádali město o spolupráci na akci, kam na pozvání mistryně světa v hodu oštěpem 2007, druhé nejúspěšnější sportovkyně roku 2007 v České republice a jablonecké rodačky přijedou prakticky bezprostředně po letních olympijských hrách v Pekingu (21.8.2008 - finálový závod oštěpařek na OH) všechny její největší soupeřky, závodnice absolutní oštěpařské světové špičky.

Tato sportovní událost svým významem, a to jak sportovním, tak společenským, přesáhne daleko hranice města i severočeského regionu a Jablonec se tak znovu do podvědomí veřejnosti zapíše jako město sportu, v němž má právě atletika své nezastupitelné historické místo.

Náklady na realizaci celého projektu jsou vyčísleny na čtyři miliony korun, z čehož podíl města je dva a půl milionu. Zbývající náklady by měly pokrýt partneři z podnikatelské sféry Jablonecka a severočeského regionu.

V nejbližších dnech podepíše starosta Petr Tulpa kooperační dohodu, na jejímž základě se rozeběhnou první společná jednání organizačního štábu.

Vytvořeno 29.2.2008 12:58:54 | přečteno 2471x | Petr Vitvar
load