První část radničních oken je v novém

15.12.2011 - Státní dotace ve výši 1.210.000 Kč z rozpočtu ministerstva kultury a stejná částka z městského rozpočtu byla investována do repase části oken a dveří jablonecké radnice, která v těchto dnech končí.

„Kromě zmíněných částek město hradilo ze svých prostředků i ostatní práce, které s repasí oken souvisely, např. osazení žaluzií,“ říká místostarosta Petr Vobořil. Podle jeho slov tak byla opravena okna v zasedacích síních, kde jedná rada a zastupitelstvo města, v kancelářích a na chodbách úřadu, a to zejména ve 2. patře a na všech sociálních zařízeních budovy radnice. Dubová okna v zasedacích místnostech získala červenohnědou lazuru, okna v kancelářích, na WC a chodbě jsou v odstínu vanilkové žluté, což odpovídá historicky prvnímu nátěru.

„Oprava oken již byla nezbytná, řada z nich byla ve velmi špatném technickém stavu, ve většině případů bylo zcela nefunkční kování, okna netěsnila, některé dřevěné prvky byly uhnilé, a tak tyto části musely být vyměněny. Všechna okna byla opatřena těsněním,“ vysvětluje Vobořil.

Finanční podporu poskytlo Ministerstvo kultury ČR v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Vytvořeno 15.12.2011 10:20:17 | přečteno 4604x | Petr Vitvar