První část projektu skončila velmi úspěšně

Tisková zpráva 29. 05. 2009

Dítě v roli policisty, obrázek se otevře v novém okněCelkem třiatřicet základních a mateřských jabloneckých škol prošli městští strážníci s projektem „Kdo má pod čepicí, může na silnici“. Ten připravili pracovníci prevence kriminality Městské policie Jablonec nad Nisou a spustili jej začátkem měsíce dubna. Návštěvou v ZŠ Mozartova skončila jeho první část.

„Zaměřili jsme se nejen na dopravu, ale i na situace, do kterých se mohou děti dostat kdykoli dostat - setkání s cizím člověkem, který je chce odvést, co dělat, když se dítě ztratí a mnoho dalších běžných denních situací,“ vysvětluje Jiří Rulc a dodává, že během oněch třiatřiceti návštěv příběhem medvídka pandy Fandy oslovili celkem 2263 děti.

„Podle ohlasů už teď víme, že jsme zvolili správnou formu podání. Jsme rádi, že první část projektu byla tak úspěšná. Nelze se tady nezmínit i o podílu Krajského úřadu Liberec, který dodal pro každé dítě z mateřské školy bezpečnostní vestu,“ dodává ředitel MP.

Výuka dětí, obrázek se otevře v novém okně

Druhou částí je zpřístupnění dětského dopravního hřiště veřejnosti o sobotách a nedělích. „Tato část bude trvat do konce školního roku a stanovené termíny jsou uvedeny na našich webových stránkách - www.mpjablonec.cz“, informuje Rulc. Podle jeho slov bude na hřišti připraven vždy zajímavý program a soutěže.

„Věřím, že si na dopravní hřiště najdou cestu celé rodiny, jimž se budou věnovat strážníci i pracovnice hřiště. Chtěl bych touto cestou také poděkovat všem pedagogickým pracovníkům, kteří nám vycházeli vstříc na všech školách od domluvy termínů až po realizaci. Bez jejich přístupu by jistě nebylo možné historicky poprvé oslovit všechny školy a školky v našem městě,“ konstatuje ředitel Městské policie v Jablonci nad Nisou.

Vytvořeno 29.5.2009 13:26:22 | přečteno 2433x | Petr Vitvar
load