Prohlášení starosty města Jablonec nad Nisou a ředitele městské policie

12.05.2011 - Jiří Rulc odchází na konci května 2011 z postu ředitele Městské policie v Jablonci nad Nisou. Důvodem jeho odchodu je neshoda mezi ním a vedením města nad podobou další činnosti městské policie pro léta 2011- 2014. V čele jabloneckých strážníků stál od roku 2008.

Jiří Rulc zvítězil v červnu roku 2008 ve výběrovém řízení a do funkce ředitele byl jmenován k 1. září téhož roku. Má za sebou praxi u Policie ČR, na Ministerstvu vnitra ČR a do srpna 2008 pracoval na Policejním prezidiu ČR.

Jeho prvním úkolem bylo konsolidovat personální stav a samotnou činnost městské policie, která v letech 2007-2008 neměla stálé vedení. Dále měl za úkol předložit zastupitelstvu města koncepční řešení další činnosti městské policie a její budoucí rozvoj pro léta 2009-2011. Koncepce byla schválena zastupiteli města v listopadu 2008.

Městská policie za jeho vedení prošla úspěšnými změnami, které přiblížily práci strážníků veřejnosti. Jednou z prvních změn bylo spuštění projektu OKRSKÁŘ a zřízení kontaktních míst pro kontakt s občany města. Právě okrskáři se zabývají dlouhodobě neřešenými problémy, bagatelními případy a stížnostmi, ale realizují i další dva projekty - POLICE-LABELLING (tzv. nálepkování objektů) a odstraňování vraků - na celém území Jablonce nad Nisou.

Za jeho vedení se také zvýšila činnost v oblasti prevence. Strážníci se věnují dětem předškolním věku, školákům, studentům a seniorům formou přednášek, ale i praktickou výukou na dětském dopravním hřišti.

Jednou z výrazných změn jsou od roku 2010 společné hlídky MP a PČR, které ve svém konečném dopadu snížily pouliční kriminalitu a celkovou trestnou činnost páchanou na teritoriu města.

Velkou měrou se městská policie v posledním roce podílela na projektu revitalizace požární zbrojnice, kde se dnes nachází špičkové pracoviště městské policie vybavené novým informačním systémem Memphis, novým digitálním kamerovým systémem a dalšími moderními prvky komunikačního digitálního systému.

Řízením městské policie do jmenování nového ředitele bude po odchodu Jiřího Rulce pověřen jeho dosavadní zástupce Ludvík Loprais.

Ing. Bc. Jiří Rulc
ředitel MP

Ing. Petr Beitl
starosta

Vytvořeno 12.5.2011 10:22:22 | přečteno 3698x | Petr Vitvar
load