Prohlášení města Jablonec nad Nisou

03.12.2010 - Optimalizace struktury středoškolského vzdělávání v Jablonci nad Nisou

V současné době probíhá debata kolem optimalizace školství, a to nejen v Libereckém kraji, ale v celé České republice. Ministr Dobeš už představil hejtmanům svůj projekt ideální školy, který má vést k optimalizaci sítě středních škol, neboť už teď je údajně víc volných míst na školách než je zájemců o studium.

Konkrétně v Jablonci nad Nisou přichází krajský úřad s návrhem sloučit Gymnázia U Balvanu a Dr. Randy. Město Jablonec nad Nisou nechce zpovzdálí pozorovat toto dění a ani se nechce smířit se zavíráním školy s velmi dobrými výsledky, jakou Gymnázium U Balvanu bezesporu je. Námitka o poměru kapacity školy a poptávky ze strany budoucích studentů je v tomto případě těžko uplatnitelná, neboť obě školy stále vykazují v přijímacím řízení převis zájemců nad počtem skutečně přijatých studentů. Nyní je proto třeba pečlivě zvážit všechna fakta a hledat optimální strukturu středoškolského vzdělávání v Jablonci nad Nisou.

Zastupitelé uložili starostovi Petru Beitlovi, aby zahájil na Krajském úřadě Libereckého kraje jednání o optimalizaci struktury středoškolského vzdělávání v Jablonci nad Nisou.

Vytvořeno 3.12.2010 13:45:47 | přečteno 3093x | Petr Vitvar
load