Příměstský tábor na Dětském dopravním hřišti
Tisková zpráva 17. 07. 2009
Dětem z příměstského tábora zpříjemnili ve čtvrtek (16. 7.) den na Dětském dopravním hřišti strážníci a pracovníci městské policie. Připraven byl zajímavý celodenní program, na kterém se kromě organizátorů podílely také složky Policie ČR a pracovnice Červeného kříže ČR.
Děti si mohly vyzkoušet první pomoc jako např. masáž srdce a dýchání z úst do úst, vyslechli přednášku na téma bezpečné chování v dopravě a své dovednosti si mohly prakticky vyzkoušet při jízdě na kolech podle značek a předpisů o provozu na pozemních komunikacích.
V odpoledních hodinách dětem strážníci vysvětlili postavení a úkoly městské policie ve společnosti, doplněné o příklady z praxe. Kromě užitečných informací si všechny děti odnesly také malý dárek v podobě reflexního pásku a lahve na kolo.
Celodenní akci ukončilo vystoupení policejních kynologů Policie ČR, kde byl prezentován výcvik služebních psů, zadržení pachatele a práce policejního technika. Účastníci tábora se také detailně seznámili s výstrojí a výzbrojí členů zásahové jednotky policie.
Kromě zástupců médií navštívil dětské hřiště i starosta města Petr Tulpa, kterého jménem organizátorů přivítal na místě ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Jiří Rulc.