Příměstský tábor na Dětském dopravním hřišti

Tisková zpráva 17. 07. 2009

Dětské dopravní hřiště, obrázek se otevře v novém okněDětem z příměstského tábora zpříjemnili ve čtvrtek (16. 7.) den na Dětském dopravním hřišti strážníci a pracovníci městské policie. Připraven byl zajímavý celodenní program, na kterém se kromě organizátorů podílely také složky Policie ČR a pracovnice Červeného kříže ČR.

Děti si mohly vyzkoušet první pomoc jako např. masáž srdce a dýchání z úst do úst, vyslechli přednášku na téma bezpečné chování v dopravě a své dovednosti si mohly prakticky vyzkoušet při jízdě na kolech podle značek a předpisů o provozu na pozemních komunikacích.

V odpoledních hodinách dětem strážníci vysvětlili postavení a úkoly městské policie ve společnosti, doplněné o příklady z praxe. Kromě užitečných informací si všechny děti odnesly také malý dárek v podobě reflexního pásku a lahve na kolo.

Celodenní akci ukončilo vystoupení policejních kynologů Policie ČR, kde byl prezentován výcvik služebních psů, zadržení pachatele a práce policejního technika. Účastníci tábora se také detailně seznámili s výstrojí a výzbrojí členů zásahové jednotky policie.

Kromě zástupců médií navštívil dětské hřiště i starosta města Petr Tulpa, kterého jménem organizátorů přivítal na místě ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Jiří Rulc.

Vytvořeno 17.7.2009 12:32:44 | přečteno 2740x | Petr Vitvar
load