Při stavebních opravách okurková sezóna neexistuje

Tisková zpráva 04. 08. 2009

Včera (3. 8.) byla dokončena oprava havarijního stavu koupelny v Domě Naděje v Podhorské ulici, další práce pokračují na opravách městských ubytoven v ulici Březová a Střelecká.

Ačkoliv jsou prázdniny, práce na opravách domů, jež spravuje město Jablonec nad Nisou, jsou v plném proudu. „V domě Naděje jsme začali opravovat havarijní stav stropu, ale i celé koupelny 1. července a včera se nám podařilo práce ukončit a předat koupelnu klientům domu opět k užívání,“ říká Martin Mošna z oddělení technické obsluhy a bytů jablonecké radnice.

Kromě azylového domu probíhají intenzívní opravy také v obou městských ubytovnách, a to v ulici Březové a Střelecké. „V obou objektech jsou vyměňována dřevěná okna a dveře. Po celkové výmalbě pak nabídneme ubytovaným opět čisté prostory,“ doplňuje Mošna, podle jehož slov přišly opravy na 850 tisíc korun.

Oddělení technické obsluhy a bytů se však věnuje také rekonstrukcím bytových městských domů. Již od počátku dubna se pracuje na zlepšení stavu bydlení v panelovém domě v ulici Lipová. „Jakmile budou odstraněny všechny vady, bude zateplen obvodový plášť domu včetně střechy, vyměněna okna a opraveny lodžie včetně výměny zábradlí, schodišťové osvětlení a vyměněny budou i domácí zvonky,“ vysvětluje referentka oddělení Hana Řechtáčková. Celá oprava je realizována společně s dotací ze státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Panel a přijde řádově na 5 573 tisíc korun. Termín dokončení je plánován na půli září.

Vytvořeno 17.8.2009 15:22:13 | přečteno 1865x | Petr Vitvar
load