Prevence kriminality na základních školách

01.02.2012 - Koncem měsíce ledna 2012 byly ukončeny přednášky a besedy v oblasti prevence kriminality na základních školách v Jablonci nad Nisou pro školní rok 2011/2012.

Preventisté městské policie připravili formou obrazové prezentace přednášky na tato témata:

• úkoly a struktura městské policie
  • rozdělení činnosti MP (veřejný pořádek, doprava, prevence)
  • výklad „tabákového zákona“
  • chodci a cyklisté dle zákona 361/2000 Sb.
  • ukázka výstroje a výzbroje strážníků

Čtyři stovky žáků sedmých tříd všech jabloneckých škol si vyslechlo celkem 20 dvouhodinových přednášek, které pro ně připravili strážníci městské policie.

Všichni účastníci besed si odnesli letáčky s tématikou cyklista-chodec, reklamní tužku a rozvrh hodin s tísňovými čísly. Náklady na byly hrazeny z rozpočtu městské policie a činily 6 870 Kč. Městští strážníci se do škol vrátí opět na podzim, kdy si budou s dětmi v pátých třídách povídat na téma počítačová kriminalita.

Vytvořeno 1.2.2012 8:03:38 | přečteno 2159x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie