Přehrada je připravená na své návštěvníky

03.06.2011 - Jablonecká přehrada každý rok slouží jako vítaná rekreační plocha pro místní i návštěvníky města. Před zahájením sezóny je však nutné vše dobře připravit.

Je třeba zajistit sečení pláží, svoz odpadků i dostatek odpadových nádob a kontejnerů, dbát na úklid a provoz toalet. O to se starají Povodí Labe, Technické služby Jablonec nad Nisou, s. r. o., i SKS, a. s.

Sociální zařízení

Návštěvníkům je k dispozici celkem devět toalet a pět sprch. Najdou je naproti Městské hale, pod Českou mincovnou, za Povodím Labe, u sauny u beachvolejbalových hřišť, ve Slunečních lázních, na Tajvanu, u Rybářské bašty a u „prutu“.

Parkování

Každoročním problémem je parkování. To je možné na ploše pod Českou mincovnou v ulici Za Hrází, dopravním značením je upravené také parkování na Tajvanu. V těchto místech zvýší městská policie kontrolu, aby zde neparkovala auta mimo dopravní značení, tedy vlevo od komunikace naproti vstupu do pánských WC.

Bezpečnost

Četnost svých kontrol zvýšil mšenský okrskář, okolo přehrady je možné potkat také městské strážníky na kolech a nárazově zde projíždí i motohlídka, a to zvláště po 19. hodině večer včetně sobot a nedělí.

Sezónní dozor na přehradě zajišťuje také městský úřad. Jeho pracovníky je snadné poznat podle žlutého případně oranžového trička s nápisem „Jablonecká přehrada dozor“. V červenci a srpnu se budou za pěkného počasí pravidelně objevovat na kolech od 10 do 20 hodin a dohlížet na pořádek.

Vytvořeno 3.6.2011 13:58:33 | přečteno 2865x | Petr Vitvar