Přehrada je nachystaná na novou sezónu

Tisková zpráva 14. 05. 2010

Už druhý rok se Jablonec nad Nisou řídí Pravidly k využívání vodní plochy vodního díla Mšeno, přilehlých veřejných prostranství a zásady bezpečnosti.

Informativní zprávu, která mluví o bezpečnostních opatřeních u přehrady Mšeno pro letní sezónu 2010, projednávali včera jablonečtí radní. V současné době se ještě dokončují poslední úpravy povrchů hřišť a jejich lajnování, drobné opravy dětských hřišť v okolí přehrady, instalují se tři modrá plata na hladinu.

Stav sportovišť kontroluje městský úřad v sezóně denně a operativně zajišťuje drobné opravy. Stejně tak denně celý přírodní areál Technické služby Jablonec, s. r. o. uklízí, a to včetně toalet.

Od 4. června nastoupí do služby také Vodní záchranná služba Českého červeného kříže. V plné sezóně budou držet službu denně od 9 do 19 hodin tři záchranáři, a to až do 29. srpna 2010. Město pro záchranáře vybudovalo předsunuté stanoviště u Slunečních lázní. Kromě něj mají k dispozici také malý motorový člun a pramici. Doplněno bude vybavení pěti beden rozmístěných okolo přehrady o záchranné kruhy na laně.

O bezpečnost návštěvníků přehrady se stará také městská policie, která během sezóny zostří kontroly i v nočních hodinách. Obhlídky bude provádět i na jízdních kolech. Také mšenský okrskář sem zaměří svou pozornost.

Vytvořeno 14.5.2010 9:46:49 | přečteno 2300x | Petr Vitvar
load