Představitelé Jablonce odjeli na oficiální návštěvu Kaufbeurenu

Tisková zpráva 16. 07. 2010

Dnes odjel starosta Petr Tulpa společně s místostarostou Lukášem Pletichou na oficiální návštěvu partnerského města Kaufbeuren. Jablonecký starosta tak přijal pozvání svého německého kolegy Stefana Bosse.

„Každý červenec se koná v partnerském městě Kaufbeuren takzvaný Tänzelfest, v překladu tanečkové slavnosti, který má tradici sahající až do středověku,“ vysvětluje Kateřina Hujerová z oddělení pro komunikaci s veřejností, která má na starosti zahraniční vztahy.

Představitele města doprovází také Jana Hamplová, tentokrát ne v roli městské zastupitelky, ale umělecké vedoucí folklorního souboru Nisanka, který by se měl příštího ročníku kaufbeurenských slavností aktivně zúčastnit.

Jablonec je jedním ze tří partnerských měst německého Kaufbeuren a je partnerem nejmladším. Krátká spolupráce je však velmi intenzivní. Jablonec navštívila nejen oficiální delegace města, ale i běžní občané. A protože Kaufbeurenští si také přejí, aby jejich město navštěvovali jablonečtí občané a partnerská smlouva se tak naplnila i tomto směru, vydalo právě ke svému tradičnímu festivalu Tänzelfest 2010 informační brožuru v českém jazyce. Ta je k dispozici v informačním centru v přízemí jablonecké radnice a zve už nyní na festivaly v roce 2011 a 2012.

Další informace

Vytvořeno 16.7.2010 15:02:39 | přečteno 2614x | Petr Vitvar
load