Prázdniny na dopravním hřišti

Tisková zpráva 02. 09. 2009

Dětské dopravní hřiště o prázdninách, obrázek se otevře v novém okněLetos poprvé bylo dětské dopravní hřiště otevřeno v období letních prázdnin pro veřejnost. Mimo pátků a sobot mohla veřejnost využít hřiště každý den.

„Děti si zde mohly vypůjčit jízdní kola, koloběžky, ti nejmenší odrážedla, nerušeně zde trávit s rodiči volný čas a přitom se naučit bezpečné jízdě podle dopravních značek a pravidel bez běžného provozu na silnici,“ říká Bronislava Plešingerová. Podle jejích slov tuto možnost využilo odhadem na tři stovky dětí.

Ke konci prázdnin se však začaly rodiče ptát na provoz hřiště během školního roku. „Zájem veřejnosti o využití hřiště nás samozřejmě velmi těší, avšak z kapacitních důvodů není možné v průběhu školního roku zajistit provoz pro veřejnost,“ vysvětluje Plešingerová a dodává: „Na dětském dopravním hřišti bude od září do června probíhat téměř každodenní výuka dopravní výchovy pro žáky základních škol, a to podle tematického plánu Ministerstva dopravy České republiky.“

Kromě výuky jsou v plánu i oblíbené dopravní soutěže a akce městské policie, o nichž budou včas zveřejněny informace na webových stránkách MP i Jablonecké rodiny. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti o letní provoz dopravního hřiště se jej Městská policie Jablonec chystá otevřít i o příštích prázdninách.

Vytvořeno 2.9.2009 13:22:47 | přečteno 2636x | Petr Vitvar
load