Pozvedněte slabé již popáté

Tisková zpráva 26. 02. 2008

Předání šeku zástupkyni Asociace rodičů a přátel zdrav. postižených dětí, obrázek se otevře v novém okněŘeditel Nadace Euronisa Aleš Rozkovec předal 25. února v obřadní síni radnice zástupkyni jablonecké sekce Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí České republiky Bohumile Zikmundové šek na 13.900 korun.

Nadace Euronisa, působící na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku, patří k dvacítce největších v republice a za pětiletou historii sbírky Pozvedněte slabé podpořila 760 projektů více jak 13 miliony korunami. Patronem tohoto ročníku, jehož cílovými skupinami jsou opět zdravotně a mentálně postižení lidé, staří nemocní a nemohoucí, ale také rodiny v tísni, byl herec Jiří Lábus. Tentokrát téměř 14 tisíc korun, jež v Jablonci vybrali v loňském roce studenti střední průmyslové školy technické a SUPŠ a VOŠ, směřovalo na zajištění svozu zdravotně postižených dětí ve dnech školní výuky do speciálních škol. „Máme Ford Tranzit, kde jsou čtyři místa dvě pro vozíčkáře a tím každý den svážíme děti do škol a po vyučování zpět do rodin. Protože vůz má již své odježděno, jsme rádi, že na příští rok už máme schválený projekt na nové,“ řekla při přebírání šeku z rukou ředitele Nadace Euronisa B. Zikmundová.

Starosta Jablonce Petr Tulpa ocenil práci studentů, kteří se vydali do ulic s pokladničkami, aby mohl být předán podobný šek. „Spočítal jsem si, že jen v Jablonci se ročně objeví 25 sbírek, když odečtete prázdniny, vychází skoro na každý druhý týden jedna sbírka. Chápu, že pak se lidé tváří trochu neochotně. A proto můj největší dík patří právě studentům, kteří sbírku musí vlastně „odřít“,“ konstatoval starosta.

K jeho slovům se připojila i senátorka Soňa Paukrtová, která slíbila i do příštích let osobní pomoc: „Stále sbírkovou činnost sleduji a musím říci, že práce nadace je velmi prospěšná.“

Šestý ročník sbírky „Pozvedněte slabé“ odstartuje v červnu tohoto roku.

Vytvořeno 26.2.2008 13:30:07 | přečteno 2298x | Petr Vitvar
load