Pouhá přítomnost strážníků je dobrá prevence

Tisková zpráva 03. 09. 2009

Hlídka MP u přechodu, obrázek se otevře v novém okněTo, že první školní den v blízkosti jabloneckých základních škol hlídkovalo celkem osmadvacet městských strážníků, a to od čtvrt na osm do desáté hodiny dopolední u silničních přechodů v blízkosti základních škol, neznamená, že v dalších dnech se městští policisté z přechodů ztratí.

„Fakt, že první školní den proběhl bez přestupků dokládá, že již samotná přítomnost strážníků působí preventivně a má tedy velký význam. Chceme, aby se děti i rodiče v průběhu školního roku cítili na silnicích našeho města bezpečně a cesta do školy pro ně nebyla zbytečně stresující. Proto budeme u přechodů hlídkovat i po zbytek školního roku,“ říká vedoucí oddělení analytiky MP Josef Penz.

Jde již o tradiční opatření, které po prázdninách pomáhá zvýšit bezpečnost dětí, jež během dvou měsíců volna možná nezcela věnují patřičnou pozornost silničnímu provozu. Na přechodech se však objevují i děti, které jdou do školy poprvé a je třeba dohlédnout na jejich bezpečnost. Proto městská policie neukončí svůj dozor u přechodů během prvního zářijového týdne, ale bude se mu intenzívně věnovat po celý rok.

„Zaměříme se zejména na přechody u škol, u kterých jsou dopravně exponované komunikace. Je to například ulice Rýnovická, Palackého a Rychnovská,“ říká ředitel jablonecké MP Jiří Rulc.

Vytvořeno 3.9.2009 13:49:25 | přečteno 2540x | Petr Vitvar
load