Potřeby zaplavených obcí se mění

Tisková zpráva 17. 08. 2010

Sběrné místo pro humanitární pomoc zaplaveným oblastem v jabloneckém Spolkovém domě bude pravděpodobně otevřeno pouze do čtvrtka 19. srpna 17:00 hod.

Požadavky zaplavených obcí se rychle mění. „Balené vody a desinfekčního Sava mají zatím všude dostatek“, oznamuje Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení v Jablonci nad Nisou. „V současnosti je největší poptávka po špachtlích, širokých stěrkách na okna či nářadí jako jsou kolečka, zednická kladívka, hrábě a vidle,“ dodává Vaníček. K žádaným artiklům patří dále nové pánské holiny (větší čísla), nové pracovní oděvy (montérky), Savo proti plísním (ne dezinfekční), větší hřebíky (50 - 100 mm), menší balení dezinfekčních prostředků na ruce bez použití vody a iontové či energetické nápoje v plechovkách.

Město Jablonec organizuje téměř denně závozy do postižených obcí, výjezdy se vždy řídí požadavky a potřebami daných oblastí. „Včera jsme např. zapůjčili Bílému Kostelu 500 ks dvoukomorových protipovodňových pytlů s násypným zařízením“, vysvětluje Vaníček. Jablonecký úřad se snaží vypomáhat i personálně. „Již druhým týdnem pomáhá pracovník právního oddělení v Bílém kostele s běžnou administrativou, aby se tamní starosta mohl plně věnovat protipovodňovým aktivitám. Od zítřka pak bude další jablonecká úřednice k ruce tajemnici v Raspenavě,“ informuje personalistka jabloneckého úřadu, Nina Vacková.

Vytvořeno 17.8.2010 13:49:19 | přečteno 2563x | Petr Vitvar
load