Poskytnou úvěry z rezervy za víc jak tři miliony korun

24.06.2011 - Poskytnutí dvou úvěrů v celkové výši 3.300.000 korun včera odsouhlasili jablonečtí zastupitelé. Vyhověli tak žádosti FK Jiskra Mšeno a folklorního souboru Nisanka. Oba úvěry poskytne město ze své rezervy.

FK Jiskra Mšeno získal třímilionový úvěr se splatností do 30. června 2012 za podmínky, že úvěr bude řádně zajištěn zástavním právem k pozemkům ve vlastnictví fotbalového klubu v plné výši po celou dobu splatnosti.

„Prostředky chce klub použít na úpravu areálu v souvislosti s výstavbou nového hřiště v Břízkách, na kterou klub dostal dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy,“ vysvětluje místostarosta Miloš Vele a dodává, že klub je vlastníkem pozemků dle znaleckého posudku v hodnotě více jak 5,5 milionu korun a nabízí je jako zástavu ve výši úvěru.

„Teprve loni došlo k majetkovému vypořádání všech subjektů v Břízkách, proto jsme 20 let nemohli požádat o žádný úvěr. Nyní to je už možné a my bychom rádi celý areál zrekonstruovali. Klub je jedním ze tří majitelů areálu a FK jako první z nich požádal o dotaci,“ říká předseda FK Jiskra Mšeno Ladislav Čičmanec.

A se svou žádostí byl klub úspěšný, protože získal od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dotaci ve výši 4,7 milionu korun na rekonstrukci hřiště a výstavbu dalšího, nového.

O úvěr ve výši 300.000 korun požádala Jana Hamplová, vedoucí folklorního souboru Nisanka. „O úvěr žádáme kvůli předfinancování projektu „Spojeni písní“, na který soubor získal podporu z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Nisa z prostředků ERDF, a to ve výši 85%, tedy 10.528 EUR. Dotaci však soubor získá až po ukončení akce,“ vysvětluje žádost Hamplová.

Splacení úvěru předpokládá po připsání dotace z ERDF v březnu 2013, do té doby bude úvěr řádně zajištěný směnkou, kterou podepíše vlastním jménem vedoucí souboru Jana Hamplová.

Projekt „Spojení písní“ Nisanka realizuje společně s polským partnerem, Piechowickým kulturním domem, od 1. června 2011 do 31. května 2012. Celkový rozpočet projektu je 12.387 EUR.

Vytvořeno 24.6.2011 12:57:04 | přečteno 2317x | Petr Vitvar