Pojďme společně tvořit město

Tisková zpráva 19. 02. 2010

Už posedmé se setkají zástupci jablonecké radnice s občany v rámci projektu místní Agendy 21. Tentokrát je mottem odpoledne „Utvořme si svoje město“ a proběhne v malém sále Eurocentra Jablonec nad Nisou, s. r. o., v úterý 23. února od 17 hodin.

„Rádi bychom zde popsali projekt, který v současnosti probíhá a který je pro budoucnost města, zvláště pro jeho bezpečnost, velmi důležitý. Tedy přestavbu staré hasičské zbrojnice na moderní zařízení pro městskou policii a oddělení krizového řízení včetně kamerového systému,“ říká starosta Petr Tulpa.

Mluvit se bude o harmonogramu stavby, o průběhu prací, o dotacích, které tuto budovu s historickou věží v centru města pomohou zachránit. Jak bude pak využívána a jak se zvýší bezpečnost ve městě prostřednictvím moderního kamerového systému - o tom promluví ředitel městské policie Jiří Rulc.

Město však chce s občany pohovořit i o tom, co je ještě trápí v centru města, jak by je oni sami změnili, kdyby měli tu možnost. Nejde jen o sběr námětů, ale o návrhy s připojenou možností, jak problém řešit. Je třeba také prodiskutovat, zda navržené řešení je opravdu možné, zda konkrétní budova či pozemek nejsou v soukromých rukou, ale jde skutečně o majetek města, a zda by nešlo najít jiné vhodné řešení. Očekávána je prostě tvůrčí dílna na téma město.

Od dubna loňského roku proběhlo v rámci projektu MA21 šest setkání na nejrůznější témata - zřízení jeslí, revitalizace přehrady, přestavba starých lázní na městskou knihovnu, bezpečnost ve městě či jak ještě vylepšit sportovní plácky u domů v ulici Nová Pasířská. Jen setkání o bezpečnosti nakonec nikdo nenavštívil - zřejmě navzdory dotazníkovým průzkumům se Jablonečané cítí bezpečně. Podněty občanů se staly součástí městských projektů. Ze setkání o jeslích vyplynula potřeba jejich zřízení, a tak na podzim tohoto roku bude otevřena v areálu nemocnice školka s jednou třídou pro děti mladší tří let.

Vytvořeno 19.2.2010 14:11:47 | přečteno 2590x | Petr Vitvar
load