Pohledy na Jablonec od osmi do osmnácti

Tisková zpráva 22. 11. 2007

Výstava prací ZUŠ, obrázek se otevře v novém okněJablonec a jeho okolí je podle slov učitelky výtvarného oddělení jablonecké ZUŠ Věry Činčarové velmi vděčným tématem: „Našli jsme ve městě tolik zákoutí, architektonických prvků i krásných míst, že bylo škoda, abychom skončili jen u jednoho obrázku. Proto jsme se vydali s dětmi městem na putování vyzbrojeni fotoaparáty,“ upřesnila pedagožka. A tak vznikl hned celý cyklus na jedno společné téma.

Fotografie byly předlohou mnoha kreseb, maleb nebo grafických listů zobrazujících buď celé budovy nebo jen jejich drobné detaily, okolo nichž chodíme často zcela běžně každý den a míjíme je bez povšimnutí. Nyní se před panely s díly dětí od osmi do osmnácti let máme možnost zastavit a uvědomit si, kde jsme tyto krásné drobnosti už viděli.

Jste-li pak turisté, bude přesně tím vaším gustem zastavení u dílek z pálené hlíny. I ta mají společný motiv, jímž jsou rozhledny z okolí Jablonce. Je velmi zajímavé, kolik jich uhádnete. Bez povšimnutí jistě nezůstane ani velký Jablonecký betlém celý v modrém. A až do konce prosince si můžete s výtvarnými představami žáků výtvarného oddělení porovnat vlastní vidění jablonecké zimy.
Vytvořeno 22.11.2007 10:02:55 | přečteno 2456x | Petr Vitvar
load