Podzimní tanec v Jablonci

Tisková zpráva 13. 10. 2008

Scénický tanec, obrázek se otevře v novém okněNa přelomu října a listopadu 2008 třikrát ožije město Jablonci nad Nisou tancem.

20. - 22. října
VII. Celostátní festival scénického tance a pohybového divadla Podzimní fantazie 2008

24. - 27. října
XXII. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2008

8. listopadu
projekt pro zdravotně handicapované Společně nejen na jevišti 2008

Všechny tři akce spojuje jedna nosná myšlenka - zapojit do společenského života a především do umělecké tvorby lidi se zdravotním handicapem. V letošním roce je pozornost obrácena k postiženým následkem úrazu.

Tímto propojením je snaha demonstrovat, jak je možné uvádět myšlenku integrace zdravotně postižených do života formou nejniternějšího vyjádření každého člověka - uměleckým projevem.

V rámci otevřené taneční přehlídky „Podzimní fantazie“ bude uspořádána tvořivá dílna pro tělesně postižené a již tradičně výtvarná dílna pro dětské výtvarníky. Dětské kresby, tedy výtvarné ztvárnění jednotlivých tanečních choreografií z festivalu, budou vydraženy v aukci v rámci celostátní přehlídky „Tanec, Tanec... 2008“.

Celostátní přehlídka je setkáním 29 nejzajímavějších souborů scénického tance mládeže a dospělých z celé republiky, kteří prošli sítem 7 krajských přehlídek. Inspirativním představením uvedeným u příležitosti zahájení přehlídky, bude výjimečná inscenace nejlepšího profesionálního souboru současného tance v České republice DOT 504 s názvem Holdin´Fast. Představení bylo navrženo na CENU SAZKY 2008 „Za objev v tanci“; a na cenu Total Theatre Award na největší světové přehlídce divadla festivalu Fringe ve skotském Edinburgu.

V rámci programu přehlídky se bude konat i minisympozium na téma Vznik a prevence úrazu.

Vytvořeno 13.10.2008 9:27:13 | přečteno 2852x | Petr Vitvar
load