Podle nového zákona mají obce možnost zpoplatnit i videoterminály

Tisková zpráva 25. 06. 2010

Zcela čerstvý je zákon o podpoře sportu. Účinnosti nabyl 16. června. Mimo jiné pozměnil i zákon o místních poplatcích zavedením možnosti obcí zpoplatnit nejen klasické výherní hrací přístroje, ale i technické herní zařízení povolené ministerstvem financí. Jablonec včera schválil obecně závaznou vyhlášku, která umožní zpoplatnit videoterminály ve městě

„Města a obce sice vzhledem k vetu prezidenta republiky nemají stále možnost regulovat počet videoterminálů na svém území, mohou je však alespoň nově zpoplatnit,“ říká vedoucí právního oddělení jabloneckého městského úřadu Leoš Teufl.

V současné době má město stanoven pětitisícový místní poplatek za tříměsíční provoz výherního hracího přístroje. Stejná výše podle nové obecně závazné vyhlášky 3/2010 o místním poplatku za provozovaný hrací přístroj nebo jiné technické herní zařízení povolené ministerstvem financí bude v Jablonci platit i pro provozované videoterminály od 1. července.

Přesný finanční přínos pro městskou pokladnu se v tuto chvíli ještě vyčíslit nedá, protože neexistuje přesný seznam míst s videoterminály. „Skutečný počet se ukáže až po účinnosti vyhlášky, kdy budou muset provozovatelé splnit svoji ohlašovací povinnost na městském úřadě,“ konstatuje Teufl.

Vytvořeno 25.6.2010 9:13:04 | přečteno 2827x | Petr Vitvar
load