Poděkování za pomoc při kalamitě

Tisková zpráva 16. 12. 2009

Všichni ti, kdo se podíleli na zvládání a posléze i likvidaci říjnové kalamity, byli pozváni 15. prosince na jabloneckou radnici.

Starosta Petr Tulpa přijal v obřadní síni zástupce oddělení města, organizací i všechny ty, kteří nelenili a ve druhém říjnovém týdnu, kdy začalo nečekaně hustě sněžit, přiložilo ruku k dílu. Náhlé a vytrvalé sněžení, kdy mnohdy sněhové pokrývka dosáhla výšky šedesáti centimetrů, pokrylo v několika hodinách celé město. Mokrý těžký sníh lámal větve stromů, z nichž ještě nestačilo opadat listí a způsobil na dřevinách nedozírné škody, které jsou ještě stále mnohde odstraňovány. Dnešní setkání v obřadní síni je jakýmsi malým poděkováním za vysoké nasazení a trpělivou práci.

Další informace

Během pěti říjnových dnů v Jablonci napadlo průměrně 65 cm mokrého sněhu. Opravy veřejného osvětlení přišly na 1 001 436 korun, posyp a průtah komunikací stál 1 404 200 korun, ořez větví stromů při komunikacích 675 396 korun. Škody na hřbitovech, oplocení u škol a letního kina byly vyčísleny na 240 000 korun. Oddělení životního prostředí hlásilo ke stejnému datu náklady za likvidaci škod na dřevinách rovnajících se částce 700 tisíc korun za prvních šest dní, kdy bylo nutné tyto problémy řešit (tj. od 16.10. do 21.10.), k 11. listopadu škody vyčíslilo na další čtyři miliony korun.

Vytvořeno 16.12.2009 14:59:59 | přečteno 1921x | Petr Vitvar