Po tratích Severních Čech budou jezdit vlaky se jmény

24.10.2011 - Všechny železniční motorové vozy Jizerskohorské železnice budou nést názvy měst, obcí a symbolů Libereckého kraje, musí však souviset s Jizerskými horami. A tak se po kolejích bude prohánět také vlak Jablonec.

Na tratích Smržovka - Josefův Důl, Liberec - Frýdlant - Černousy, Liberec - Tanvald - Harrachov - (Szklarska Poreba Górna), Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem a Frýdlant - Jindřichovice pod Smrkem budou jezdit vlaky nesoucí jména, znaky a symyboly měst a obcí Libereckého kraje, které mají vztah k Jizerským horám. V prostoru mezi bočním oknem stanoviště strojvedoucího má být znak města a název, v prostoru pod bočním oknem strojvedoucího se nabízí místo pro vyobrazení radnice nebo jiné významné siluety města. Polepy na své náklady zajišťují České dráhy.

Polepovat se však nebudou všechny vozy, ale jen ty nové, bezbariérové se sníženou podlahou a širokými dveřmi. Na tratě Jizerskohorské železnice vyjede celkem 16 nových motorových vozů Regio-Shuttle RS 1 Stadler a 5 dvoudílných Regionov, které postupně nahradí dosavadní vozy.

První motorový vůz s názvem Nisa vyjede 4. listopadu z Liberce. V budoucnu se objeví pak vlak Frýdlant, který ponese kromě znaku města i siluetu hradu a zámku, a Tanvald, jenž ke znaku připojí radnici. Jablonečtí tak povolili použití znaku na „svůj“ vlak a pověřili starostu Petra Beitla, aby zvolil vhodné vyobrazení. Kromě zobrazení radnice se nabízí také typické panorama čtyř jabloneckých věží.

Vytvořeno 24.10.2011 10:23:59 | přečteno 3421x | Petr Vitvar