Plánovaná odstávka informačních systémů je zrušena

Tisková zpráva 24. 04. 2009

Ve středu 22. dubna Městský úřad Jablonec nad Nisou informoval o částečném omezení činnosti některých oddělení odboru správních agend od 4. do 7. května. V souvislosti se zprávou, kterou dnes vydalo ministerstvo vnitra, nepřistoupí ani jablonecký úřad k plánovanému omezení.

Jana Fričová, tisková mluvčí MěÚ Jablonec nad Nisou

Tisková zpráva Ministerstva vnitra:

Znovu jsme zvážili čas odstávky, která měla proběhnout v době nejvyššího vytížení úřadů (pondělí a středa). Díky tomu, že se nám podařilo najít jiný způsob, jak úpravy systému provést, můžeme občanům vyhovět a od odstávky odstoupit.

Zvažovaná odstávka informačních systémů evidence obyvatel, občanských průkazů, cestovních dokladů a registrů vozidel (plánovaná na 1. až 10. května 2009) by byla omezující. Proto jsme nakonec zvolili pro nás sice náročnější a komplikovanější variantu, která se ale občanů nijak nedotkne, neboť je v našem zájmu, aby lidé, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti, nebyli nijak omezováni.

Úřady obcí s rozšířenou působností budou tedy ve dnech pondělí 4. května až čtvrtek 7. května otevřeny v obvyklých hodinách. Nadcházející státní svátky budou využity k přípravám na změnu technologií a k zahájení čištění dat v evidenci obyvatel.

Pokud změna rozhodnutí Ministerstva vnitra, která je vedena snahou vyjít lidem vstříc, někomu způsobila komplikace, omlouváme se.

Jana Malíková
tisková mluvčí a ředitelka tiskového odboru Ministerstva vnitra

Vytvořeno 24.4.2009 14:04:22 | přečteno 2349x | Petr Vitvar
load