Peníze ze sbírky získá Rodina 24

03.12.2010 - Svařené víno bude starosta a místostarostové nalévat do speciálních hrnečků v pátek 17. prosince od 14 hodin.

Výtěžek z prodeje hrnečků s motivem starokatolického kostela poputuje k občanskému sdružení Rodina 24.

Po kostelu sv. Anny, nové radnici a kostelu Nejsvětějšího Srdce Ježíšova se objeví na letošní edici hrnků pro starostův svařák motiv starokatolického kostela Povýšení sv. kříže na náměstí Boženy Němcové, který vznikl v letech 1900 - 1902 podle návrhu architekta Josefa Zasche.

Příjemcem výtěžku dobročinné sbírky je občanské sdružení Rodina 24, registrovaný poskytovatel sociálních služeb, které začalo v Jablonci pracovat na počátku tohoto roku. Rodina 24 poskytuje službu osobní asistence, její hlavní cílovou skupinou jsou senioři, osoby s různým druhem zdravotního postižení nebo s duševním onemocněním.

Osobní asistence má umožnit lidem, kteří se tak rozhodnou, žít doma, ale stejně kvalitně jako v pobytovém zařízení. S osobním asistentem je pak senior nebo člověk se zdravotním postižením schopný zvládnout vše, co zdravý zvládne sám. Rodina 24 hned poskytuje služby bez časového omezení, tedy i ve večerních hodinách, o víkendech a svátcích.

Občanské sdružení úzce spolupracuje s oddělením sociálních služeb a zdravotnictví jabloneckého městského úřadu a je aktivně zapojené v procesu komunitního plánování ve městě.

Použití finanční pomoci ze sbírky

  • v rámci osobní asistence financování sociálně aktivizačních programů pro seniory a zdravotně postižené klienty
  • nákup kompenzačních pomůcek, umožňujících a usnadňujících pobyt doma

Kontakt

  • Rodina 24, o. s., nám. Kyjevské 592/2, Liberec VI - Rochlice, 460 06, Liberec 6
  • Kontaktní osoba: Eliška Pokorná, 608 973 674, eliskapokorna@volny.cz
Vytvořeno 6.12.2010 7:51:10 | přečteno 3869x | Petr Vitvar
load