Pátek 14. května budou slavit celé rodiny

Tisková zpráva 11. 05. 2010

Den rodiny - plakát, obrázek se otevře v novém okněJiž druhý ročník Mezinárodního dne rodiny se bude v Jablonci nad Nisou konat v pátek 14. května 2010. Program je rozdělen do dvou částí: soutěžní dopoledne na Mírovém náměstí a kulturní odpoledne s vystoupením jablonecké základní umělecké školy na nám. Dr. Farského.

„Město Jablonec nad Nisou se i letos připojí k Mezinárodnímu dni rodiny, který se slaví od roku 1994 po celém světě. Valné shromáždění OSN vyhlášením tohoto svátku chtělo podpořit rodinnou politiku národů. Svátek připadá na 15. května, u nás v Jablonci ho oslavíme už o den dříve,“ říká manažerka pro rodinnou politiku Markéta Puzrlová.

Dopoledne je přichystán program pro nejmenší děti a mateřské školy na Mírovém náměstí. Tvoří jej soutěže, jakými je například slalom na koloběžkách, odrážedlech a dětských kolech či opičí dráha. Děti si budou moci prohlédnout policejní vůz, pobaví se při vystoupení kouzelníka. Připravena je taktéž tvůrčí dílna mateřského centra Jablíčko a rodinného centra Magnet. Domů si pak děti odnesou balónky, zajištěno je pro ně i drobné občerstvení. Během programu vyhlásí místostarosta Petr Vobořil výsledky dubnové soutěže Malujeme pro skřítka Pastelku.

Odpoledne jsou pak celé rodiny vítány na náměstí Dr. Farského, kde je od 15 do16 hodin připraven koncert pod širým nebem. „Vystoupí zde Jablonecký komorní orchestr při ZUŠ Jablonec nad Nisou pod vedením Luboše Lachmana a zahraje například hudbu z filmů Shrek, Angelika, Duch nebo Pearl Harbor,“ zve na Den rodiny Markéta Puzrlová.

Další informace

Vytvořeno 11.5.2010 8:00:10 | přečteno 2666x | Petr Vitvar
load