Partnerství v praxi

Tisková zpráva 17. 03. 2010

Město Jablonec má uzavřeno několik partnerských smluv se zahraničními městy. Jejich výsledkem není jen setkávání na úrovni vedení jednotlivých partnerských měst, ale hlavně výměny zkušeností, kulturních a sportovních výsledků či turistických tipů.

Mezinárodní turistický veletrh Euroregion Tour 2010, který začne ve čtvrtek 18. března, je velmi vhodnou příležitostí k realizaci podobných záměrů. „Zástupci kulturních a turistických institucí Jablonce a Jelenohorského okresu se sejdou ve středu v podvečer. Hlavním účelem schůzky je výměna kontaktů, zkušeností a informací týkajících se společných česko-polských projektů,“ říká Kateřina Hujerová z oddělení pro komunikaci s veřejností, která má na starosti zahraniční vztahy. Kromě představitelů města a polského partnera se setkání zúčastní také zástupci Muzea skla a bižuterie, Eurocentra Jablonec nad Nisou, s.r.o., JKIC, s.r.o. a Turistického regionu Jizerské hory.

Podle slov Hujerové se na tomto jubilejním 10. ročníku budou poprvé prezentovat všechna německá partnerská města Jablonce: „Ve společné expozici se představí Bautzen, Zwickau i nejmladší partnerské město Kaufbeuren,“ říká a dodává, že na veletrhu nebude chybět ani Jelenohorský okres. Jablonec pak je stálým účastníkem podobného veletrhu Tourtec na polské straně, který se odehrává vždy začátkem května.

Další informace

Vytvořeno 17.3.2010 12:41:35 | přečteno 2383x | Petr Vitvar
load