Parkovné u přehrady se platí od 5. srpna

29.07.2011 - Nové parkovací automaty se objevily v okolí jablonecké přehrady. Parkovné ve výši 5 korun za hodinu nebo 30 korun za celý den se začne platit od 5. srpna a výtěžek z něj poputuje zpět do investic na údržbu okolí vodní nádrže.

Proč se radnice rozhodla k tomuto kroku? „Je třeba připomenout, že jablonecká přehrada patří mezi rarity. Není obvyklé, aby téměř v centru města byla rekreační nádrž o takové velikosti,“ říká jablonecký starosta Petr Beitl a dodává: „My si tuto neobvyklost a zároveň bohatství jasně uvědomujeme a o přehradu město pečuje, ať už se to týká denního úklidu jejích břehů, toalet a sprch včetně oprav, nebo příspěvku na provoz vodní záchranné služby. Všechna tato opatření něco stojí a město nezískává žádné prostředky z rekreace u přehrady. A tak výtěžek z placeného parkování věnuje zpět do údržby.“

Představitelé města se rozhodně neobávají, že by přehrada přišla o své návštěvníky. Jak říká starosta, za využití služeb koupaliště rekreanti také platí. „A určitě je cena vyšší než námi stanovené parkovné a nikoho to nezarazí. Parkovné u přehrady stojí 5 korun za hodinu, nebo 30 korun celý den. Tato částka není jistě závratná. Na koupališti je běžná cena 30 korun za osobu, tady za celé auto,“ konstatuje Beitl.

Jediným otazníkem, který zbývá, je placení parkovného pro návštěvníky městského bazénu a sportovní haly. V současné době se dojednávají detaily platného režimu. Jakmile bude jeho podoba zcela jasná, bude o něm veřejnost včas informovaná.

Aktualizováno: Parkovné se odkládá

Vytvořeno 29.7.2011 14:19:11 | přečteno 3252x | Petr Vitvar
load