Park v Nové Pasířské slouží veřejnosti

Tisková zpráva 08.10.2010

V pátek 8. října 2010 byl v 10 hodin dopoledne oficiálně předán park Nová Pasířská do užívání veřejnosti. Jeho prvními uživateli se staly děti z okolních mateřských škol - Havlíčkova, Nová Pasířská a Jugoslávská.

Projekt parku byl zařazen v prosinci 2009 do žádosti o dotaci v rámci Realizace IPRM zóny Žižkův Vrch a okolí - revitalizace veřejných prostranství. V dubnu byla dotace potvrzena, na začátku května proběhlo výběrové řízení na dodavatele stavebních prací a na konci května nastoupili stavbaři.

Financování akce
Celkové výdaje
11.976.000 Kč
Nezpůsobilé výdaje
979.000 Kč
Způsobilé výdaje
10.997.000 Kč
Dotace z ERDF (EU) 85%
9.347.000 Kč
Vlastní spolufinancování
2.629.000 Kč

Úpravou prošly zelené plochy mezi korytem Lužické Nisy, ulicemi Vodní a Nová Pasířská a konečnou tramvaje, vznikly zde nové pěší komunikace, nové povrchy a prostor parku včetně odvodnění. Celý areál je bezbariérový díky snížení chodníkových obrubníků, je tu zpevněná plocha pro příležitostné kulturní, společenské či sportovní akce. Cyklisté a in-line bruslaři mohou využívat cyklostezku a lávku přes Lužickou Nisu.

Nové je také veřejné osvětlení, zmizely náletové dřeviny, zbylé stromy a keře upravili zahradníci, kteří je doplnili také o nové dřeviny a znovu zatravnili nezpevněné plochy. K dispozici je větší počet laviček i další odpočinkové prvky a stojany na kola. Vznikl tak nový park určený všem věkovým kategoriím Jablonečanů.

Celé stavbě předcházelo několik veřejných projednávání, po kterých začal iniciovat petiční akci Bohdan Jacyšin. Svou stížnost zaslal dokonce na ministerstvo pro místní rozvoj, kde ji však shledali jako neopodstatněnou a schválili postup Jablonce.

Projekt a technický dozor stavebníka zajišťovala firma ATELIER 4, s. r. o. z Jablonce nad Nisou, dodavatelem stavby byla ALPINE stavební společnost CZ, s. r. o. z Valašského Meziříčí.

Loga IPRM - EU - MMR

Park Nová Pasířská

Fotogalerie ze slavnostního otevření, 08.10.2010

Park Nová Pasířská, foto: P. Kusala

 

Park Nová Pasířská, foto: P. Kusala

 

Park Nová Pasířská, foto: P. Kusala

 

Park Nová Pasířská, foto: P. Kusala

 

Park Nová Pasířská, foto: P. Kusala

 
 
Vytvořeno 29.10.2010 9:55:21 | přečteno 2914x | Petr Vitvar
load