Panenky z Novoveské dělají radost až v Keni

Tisková zpráva 24. 05. 2010

V jabloneckém domě s pečovatelskou službou v Novoveské ulici se už několik let věnují speciální práci. Členky místního Klubu důchodců vyrábí látkové panenky pro děti hospitalizované, z dětských domovů a jiných zařízení.

Každá panenka vypadá tak, jak správná panenka vypadat má - je hezky oblečená, liší se jen barvou a délkou vlasů a typem účesu. Jediné, co jim chybí, je obličej. „Ten jim děti dokreslí samy fixou na textil,“ říká Pavla Kurašová, projektová manažerka Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou.

Začátkem letošního roku však panenky z Jablonce docestovaly až do vzdálené Keni, a to díky Arnoštu Kominíkovi a jeho manželce. Ti rozdali panenky dětem s postižením žijícím právě v této africké zemi. Pan Kominík pak přímo z Keni napsal: „Dali jsme panenky postiženým dětem, které nejsou nijak podporovány ze strany státu. Myslíme, že větší radost neměly ani o Vánocích.“

„Protože panenky z Novoveské udělaly dětem opravdu velikou radost, domluvili jsme se s panem Kominíkem, že při jeho další cestě do Keni ho opět vybavíme panenkami pro tamní děti žijící v neuvěřitelně nuzných podmínkách,“ konstatuje Pavla Kurašová.

Další informace

Vytvořeno 24.5.2010 8:02:02 | přečteno 2545x | Petr Vitvar
load