Panelorama - fasáda sídliště Mšeno

Rozpracovaný výsledek grafické diskuze „Estetické ztvárnění zateplení fasád sídliště Mšeno“ si můžete prohlédnout ve výloze Městské galerie My nebo stáhnout na webových stránkách města.

V průběhu celého roku se diskutovalo o estetické podobě sídliště Mšeno, zvláště části u přehrady. Tomuto tématu se věnoval Jablonecký měsíčník, zájmová skupina pod názvem United colours of Mšeno uspořádala debatu mezi občany a odborníky v Klubu Na Rampě a všechny tyto aktivity vyústily v grafickou diskuzi organizovanou městem Jablonec nad Nisou. Z ní vzešlo několik architektonicky kvalitních řešení. Výsledný návrh architektky Zuzana Janoušková a Jana Kučerová dále rozpracovaly a adaptovaly dle reálných možností. Tato konečná podoba je nyní k vidění do 31. ledna. 2012 ve výloze Městské galerie My na Mírovém náměstí 19 (roh radnice).

Dílo obou architektek je také k dispozici ke stažení:

ikona souboruPanelorama

„Ke stažení je zde připravená podrobně zpracovaná brožura, kterou lze použít jako poklad pro jednání zástupců družstev s vlastníky bytových jednotek. Ta je k nahlédnutí v Městské galerii My a v turistickém informačním centru v přízemí radnice,“ říká jedna z autorek, Ing. arch. Zuzana Janoušková.

„Sídliště Mšeno, zvláště jeho část ležící na břehu přehrady, je důležitou součástí města, jež slouží k bydlení, rekreaci a sportu. V blízké době jej pravděpodobně čeká proměna vzhledu v podobě nového barevného ztvárnění pláště fasád těch domů, které budou zatepleny. A tomu je určen náš projekt,“ vysvětluje Ing. arch. Jana Kučerová.

Další informace

Panelorama

Návrh nové fasády domu, zdroj: Symbiosa

 

Panelorama okrová, zdroj: Symbiosa

 

Had žlutý, zdroj: Symbiosa

 

Panorama, zdroj: Symbiosa

 
 
Vytvořeno 15.11.2011 9:14:32 | přečteno 3071x | Petr Vitvar
load