Padesátkou za hrneček přispějete na dobrou věc

Tisková zpráva 09. 10. 2009

Již tradicí se stal Vánoční svařák, který starosta a místostarostové v rámci vánočních trhů nalévají do hrnečků se zobrazením jedné z jabloneckých věží. Výtěžek z prodeje hrnečků za minimálně padesát korun, letos se zobrazením věže kostela na Horním náměstí, putuje vždy jako dar k některé organizaci - v tomto případě k o.s. Compitum v Jablonci nad Nisou.

Občanské sdružení Compitum je registrovaným poskytovatelem sociálních terénních služeb, které ve městě dosud chyběly, a svou činnost na území města Jablonec nad Nisou zahájilo v letošním roce. Terénní práce je prováděna vyškolenými odborníky přímo v rodinách. Hlavním záměrem je posílení rodičovských kompetencí a podpora při vytváření stabilního rodinného zázemí. Jedná se hlavně o emocionální podporu, poradenství při zvládání běžných rodičovských povinností a zprostředkování kontaktu s odborníky i s okolím.

Z hlediska prevence kriminality pomáhá předcházet vzniku výchovných problémů dětí ve věku 0 -15 let, zanedbávání či dokonce týrání a umisťování dítěte ve výchovných zařízeních. Občanské sdružení úzce spolupracuje s oddělením sociálně právní ochrany dětí a je aktivně zapojeno v procesu komunitního plánování.

Vytvořeno 9.10.2009 13:10:36 | přečteno 2326x | Petr Vitvar
load