P. Tulpa: Měl jsem šikovné žáky

20.05.2011 - Absolventům Kurzu počítačové gramotnosti předal ve středu 18. května odpoledne certifikáty místostarosta Petr Tulpa společně s ředitelkou Centra sociálních služeb Naděždou Jozífkovou.

Fakt, že Petr Tulpa má jako místostarosta v resortu humanitní odbor, nebyl jediným důvodem, proč ve středu certifikáty seniorům předával. Tím podstatnějším bylo, že on tento kurz lektoroval a nebrání se ani jeho dalšímu pokračování na podzim tohoto roku.

„Je důležité, aby se člověk vzdělával v každém věku. A počítačová gramotnost umožní seniorům, aby stále zůstávali zařazení v dění, aby si mohli najít potřebné informace a aby mohli mezi sebou či se svými příbuznými komunikovat i prostřednictvím e-mailů,“ konstatuje Tulpa, který nešetří chválou na frekventanty svého kurzu.

„Já nejsem školený lektor na výuku počítačových dovedností. Vycházel jsem z vlastní zkušenosti, kdy jsem se já sám seznamoval s počítačem,“ podotýká místostarosta, který je také zkušený pedagog. „A není nad to, když má učitel šikovné žáky. A to já jsem měl.“

Základy na počítači zvládly téměř dvě desítky seniorů, kteří se chystají do pokračovacího kurzu na podzim. Prostory a počítače k výuce jim zdarma poskytlo Centrum sociálních služeb. Jeho ředitelka Naděžda Jozífková při předávání slíbila, že třídu s vybavením na další kurz poskytne centrum i opakovaně.

Vytvořeno 20.5.2011 14:37:53 | přečteno 2871x | Petr Vitvar
load