P. Tulpa: „Sudovky jsou ryze jablonecké, a to stojí minimálně za poděkování“

Tisková zpráva 05. 03. 2010

Sestry Sudovy na přijetí u starosty P. Tulpy, foto: J. Jiroutek, obrázek se otevře v novém okně„Termín toho, kdy přijdete na radnici, jsem domlouval v okamžiku, kdy jste odletěly do Vancouvru a výsledek mě ani příliš nezajímal,“ prohlásil starosta Petr Tulpa, když vítal ve své pracovně akrobatické lyžařky, sestry Nikolu a Šárku Sudovy.

Ačkoliv ostatní olympionici z Jablonecka budou oficiálně přijati na jablonecké radnici na konci března, sestry Sudovy přišly už dříve, jelikož 19. března je naplánován termín operace starší Nikoly.

„Obě jsem chtěl na radnici vidět a pohovořit s nimi, protože právě ony jsou jedněmi z nejryzejších jabloneckých sportovců - narodily se tady, začínaly se sportem, studovaly a stále tu i žijí, což stojí minimálně za poděkování,“ komentoval pozvání sester starosta, který dodal, že bylo zajímavé vidět, že téměř třetina české olympijské výpravy, celkem 24, byli právě sportovci z Libereckého kraje spjatí s Jabloncem.

Protože Petr Tulpa byl vyučujícím obou děvčat na Sportovním gymnáziu v ulici Dr. Randy, hovor se po zážitcích z poslední olympiády logicky stočil k současným studijním výsledkům závodnic, jejich plánům do budoucna a k otázce možností nastupujících sportovců i vývoji sportovních gymnázií .

V závěru návštěvy se Nikola i Šárka podepsaly do pamětní knihy města a od starosty kromě kytice dostaly i soupravu bižuterie.

Vytvořeno 5.3.2010 9:13:12 | přečteno 2403x | Petr Vitvar
load