P. Beitl: Vzdělávání nikdy nekončí

06.10.2011 - Vystoupení jabloneckého sboru Iuventus, Gaude!, mistra světa ve sborovém zpěvu 2011, zahájilo v Eurocentru Jablonec, s. r. o. už 14. ročník veletrhu celoživotního vzdělávání Euroregion AMOS 2011.

Čtvrtek 6. a pátek 7. října tak Eurocentrum patří prezentacím mateřských, základních a středních škol a odborných učilišť, ale i firem se vzděláváním či volným časem souvisejícím.

„Cílem akce je nabídnout na jednom místě možnosti nejen vzdělávání, ale i dalších oblastí, které jsou vzájemně úzce propojené: vzdělávání - volný čas - pracovní uplatnění. Po oba dva dny bude veletrh nabízet i bohatý doprovodný program,“ říká jednatelka Eurocentra Jablonec, s. r. o. Marta Procházková.

„Dříve vzdělávání povětšinou skončilo tím, že jsme si uložili do šuplíku výuční list, maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom. Dnes je již zcela jasné, že vzdělávat se člověk nemůže přestat nikdy už jen proto, aby neklesla jeho cena na trhu práce. Nemůže a ani často nechce se vzděláváním přestat, o čemž například v Jablonci svědčí plně zaplněné kurzy Akademie seniorů,“ konstatoval ve svém úvodním slově jablonecký starosta Petr Beitl.

Na veletrhu je zastoupena řada škol, veřejných institucí a renomovaných společností. Mezi vystavovateli je také pražská společnost ŠKOLA ONLINE, která prezentuje především školský zpravodajský portál a školní informační systémy Katedra, Žákovská a Akademie.

K důležité úloze vzdělanosti v životě současného člověka se připojil také náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Radek Cikl, jenž ocenil kvalitu jabloneckého veletrhu vzdělávání, o níž svědčí právě probíhající už 14. ročník.

Vytvořeno 6.10.2011 15:22:55 | přečteno 2395x | Petr Vitvar
load