Označování provozoven nálepkami má svůj smysl

Tisková zpráva 16. 04. 2010

Instalace nálepky MP, foto: MP, obrázek se otevře v novém okněDnes v noci zaznamenala Městská policie Jablonec nad Nisou první výsledek spojený s novým projektem, jenž zavedla od 1. března tohoto roku. Jde o nálepkování neboli labelling.

Patnáct minut po půlnoci se ozvalo poplašné zařízení ze stánku pekařství v ulici Na Vršku. „Když městská policie dorazila na místo, zjistila, že ve stánku je spuštěn alarm, vizuálně však k narušení objektu nedošlo,“ říká Miloslav Lejsek z oddělení analytiky a prevence MP.

Tato provozovna však už byla označena známkou městské policie a zanesena do systému. Hlídka se tedy spojila se s dispečinkem a dle údajů zaznamenaných na nálepce zjistila kontakt na majitele, který tak mohl okamžitě poplašné zařízení vypnout.

Pokud by nálepka na stánku nebyla, musela by hlídka, která dorazila na místo chvíli po půlnoci, tady hlídkovat až do příchodu prvního zaměstnance, což je v případě prodeje pekařských výrobků nejméně do šesté hodiny ranní, tedy skoro šest hodin. Po celou dobu by také sousedy rušil spuštěný alarm. Takto byla věc vyřízena do 15 minut.

Další informace

Vytvořeno 16.4.2010 14:47:40 | přečteno 2504x | Petr Vitvar
load